Content-type: text/html; charset=UTF-8'
Fore Kazık | Kazık Başı İzolasyonu | Kazık Başı Yalıtımı

Fore Kazık - Kazık Başı İzolasyonu - Kazık Başı Yalıtımı


KAZIKLI TEMELLER

KAZIKLI TEMEL UYGULAMA ÖRNEKLERİ

TEK YÜZ PERDE YALITIMI - KAZIKLI RADYE TEMEL YALITIMI


kazık başı izolasyonu

                                      

Schedetal, 1970 yılından itibaren üretimini yapmış olduğu ECB ve FPO esaslı geomembran sistemlerindeki bilgi birikimi ve tecrübesi ile en zorlu kazıklı temel detaylarında, yüksek negatif su basıncı altında dahi çok başarılı uygulamalara imzasını atmaktadır. 

Derin temel, tek yüz perde ve kazık başı yalıtım uygulamaları uzmanlık alanlarımızın başında gelmektedir.                                                                                


kazık başı yalıtımı

Radye temel alanlarında, zemin taşıma gücü düşük bölgelerde çok yaygın olarak karşımıza kazıklı temel uygulamaları çıkmakta olup, genel prensip olarak radye’den gelen yapı yüklerinin saglam zemine aktarılması prensibi ile çalışmaktadır.

Yapı yüklerini sağlam alt zeminlere aktarırken, diğer taraftan ise, özellikle kazıklı temel yalıtımı uygulamalarında çözülmesi gereken birçok detay ortaya çıkmaktadır. 

Yataya serilen geomembran, fore kazık başı etrafına sızdırmazlığı sağlayacak şekilde sabitlenebilmeli, ilave olarak yivli yapıya sahip kazık demirleri etrafından su yürümesinin de engellenmesi gerekmektedir. 

Bu detaylar dikkate alınmaz ise, yeraltı suları kazık başı ile geomembran arasından ve fore kazık demirleri yivleri etrafından ilerleyerek rahatlıkla yapı içlerine ulaşabilmektedir.


kazık başı izolasyonu

Schedetal firmasının üretimini yaptığı ExtruThene F, ExtruPol®F FPO ve ExtruBit®F ECB esaslı geomembran sistemleri ve özel olarak geliştirdiği kazıklı temel ve perde su yalıtımı detayları ile en zorlu kazık başı izolasyon uygulamalarını rahatlıkla ve çok süratli olarak çözülebilmektedir.

Azerbaycan’ın Bakü şehrinde Hazar denizi içine inşaa edilmekte olan Cresent Development Projesi kapsamında çapları 1,00 - 1,20 mt arasında değişen 2800 adet fore kazık yalıtım detayları başarı ile uygulanmış ve işverene sorusuz olarak teslim edilmiştir. 

Fore Kazık, Kazıklı temel, kazık başı izolasyonu kapsamında ExtruPol®F ve ExtruBit®F geomembran ürünleri ile birlikte kullanılan yardımcı ürünler sistem le tam uyumlu olup, negatif su basıncı, deniz suyu ortamlarında performanslı çözümler sunmaktadır.


kazık başı yalıtımı


Kazıklı Temel Yalıtımı Uygulama Detayları …

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR | İZİNSİZ KOPYALANAMAZ | TARMAN YAPI SİSTEMLERİ VE DIŞ TİC LTD ŞTİ 2010