Content-type: text/html; charset=UTF-8'
Kazıklı Temel İzolasyonu | Kazıklı Temel Su Yalıtımı

Fore Kazık - Kazıklı Temel İzolasyonu - Kazıklı Temel Yalıtımı


KAZIK BAŞI İZOLASYON DETAYI

KAZIK BAŞI İZOLASYONU - YALITIMI

PROOF MEMBRAN


kazıklı temel yalıtımı

Cresent Development Projesi 2800 adet kazık başı izolasyonu ve 100.000 m2 ExtruBit®ECB Geomembran su yalıtım uygulaması


Fore Kazık - Kazıklı temel yalıtımı veya diğer adıyla kazıklı temel izolasyonu projelerin başlangıcındaki önemli ve zor detayların bir araya geldiği, temelden gelen geomembran malzemesinin kazık başına sızdırmaz bir şekilde bağlanması ve kazık demirlerinin sebep olduğu su yürümelerinin engellenmesinin amaçlandığı uygulamalar bütününe verilen ad olarak özetleyebiliriz.

ExtruBit® ECB ve ExtruPol® FPO/TPO esaslı geomembran ürünleri ile kazıklı temel izolasyonu - kazıklı temel su yalıtımı uygulamaları kapsamında projelere performanslı, ekonomik ve hızlı detay çözümleri sunulmaktadır.  

kazık başı yalıtımı

1970 yılından beri ExtruThene , ExtruBit® ECB esaslı geomembran su yalıtım geomembran sistemleri üreticisi olan Schedetal firması, bilgi birikimi, deneyim ve uzmanlığı sayesinde kazıklı temel izolasyonu detay çözümlerinde farkını ortaya koyarak projelere doğru detaylar önermektedir.

Schedetal firmasının geliştirdiği ve uyguladığı kazıklı temel izolasyonu - kazıklı temel su yalıtımı çözümleri derin temel, kuyu temel, radye temel izolasyonu detaylarında çok kolay uygulanmaktadır. 

Kazıklı temel yalıtımı ne kadar detaylı olursa olsun, süpervizörlerimiz gözetim ve kontrolünde uzman uygulayıcı ekiplerimiz tarafından hızlı ve ekonomik olarak detayları çözmekteyiz.


Fore Kazık - Kazıklı Temel İzolasyonu - Kazıklı Temel Su Yalıtımı Yapım Aşamaları :


kazık başı izolasyonu

Adım 1 : Kazıklı temel yalıtımı kapsamında ilk adım yüzey temizliğidir. Basınçlı su ile yüzeydeki kir, toz, çamur , gevşek malzemeler vb. yüzeyden temizlenmelidir.

Yüzey Temizliği, kazıklı temel izolasyonu uygulaması kapsamında en önemli adımlardan biri olup, bir sonraki uygulama olan çimento esaslı grout malzemesinin yüzeye tam olarak yapışmasını sağlamaktadır.


kazık başı izolasyon detayı

Adım 2 : Kazık başı demirleri temizlenip, etraflarına Schedetal onaylı su yalıtım mastiği uygulamasını takiben kazık etrafına çelik kalıp montajı yapılacaktır. Çelik kalıp yüksekliği projeye göre belirlenmekte olup, kalıp içine montajı yapılacak olan Schedetal ExtruSeam su tutucu profil yüksekliği de beraber dikkate alınmalıdır.

ExtruSeam su tutucu profil montajı tamamlanmasını takiben, kalıp içi dolgu ve izolasyon adımına geçilecektir.


kazık başı su izolasyonu

Adım 3 : Çelik kalıp içerisine sırasıyla su izolasyon astarı, çimento esaslı kristalize izolasyon ve rötresiz grout harcı dökümü yapılacaktır. 

Toplamda 5 cm kalınlığı geçmeyecek olan bu uygulama, bir kere daha tekrarladıktan sonra son kat kristalize izolasyon harcı uygulaması ile tamamlanacaktır.


kazık başı su yalıtımı

Adım 4 : Çelik kalıp içerisi dolgu uygulamasını takiben, radye temelden gelen ExtruBit® ECB veya ExtruPol® FPO geomembran ürünleri, ExtruSeam su tutucu profil malzemesine sıcak hava kaynağı ile birleştirilerek su sızdırmazlığı sağlanacaktır. Kazıklı temel su yalıtımı sırasında epoksi esaslı grout veya poliüretan esaslı sürme su yalıtım ürünlerinin kullanılması önerilmemektedir. Epoksi veya poliüretan esaslı ürünler negatif yönden gelen su basıncına karşı dayanımlı değildir.


kazık başı su yalıtım detayı

Adım 5 : Tamamlanmış olan kazıklı temel izolasyonu uygulamasını takiben, kazık başı etrafına Schedetal şerit çelik kelepçe montajı yapılacaktır. 

Yüksek mukavemetli çelikten üretilmiş olan şerit kelepçe ile kazık başı bölgesinde uygulaması tamalanmış olan ExtruBit® ECB veya ExtruPol® FPO/TPO geomembran ürünlerinin yapısal hareketlere karşı korunması amaçlanmaktadır.


Schedetal Fore Kazık - Kazıklı Temel İzolasyonu / Su Yalıtımı Sistem Avantajları :

  • ExtruThene , ExtruBit® ECB ve ExtruPol® FPO/TPO esaslı membran ürünleri ile tam uyumludur.
  • Betona yapışan membran ve serbest serim uygulama metodları ile birlikte sorunsuz uygulanır.
  • Yapısal hareketlerden etkilenmez,
  • Ekonomik ve yüksek performanslıdır.
  • Zor detaylarda dahi güvenli,ekonomik ve hızlı uygulama çözümleri sunar.
  • Nemli yüzeylere rahatlıkla uygulanır.
  • Negatif yönden gelen su basıncından etkilenmez.
  • Fore kazık başı ile radye temel arasında aderans problemi oluşturmaz.
  • Fore kazık etrafına uygulanan su ile şişen bant vb yardımcı ürünlere gerek yoktur. Sistemin kendisi tam sızdırmazdır.
  • Kazık başı yalıtım detayları Schedetal firması tarafından özel olarak geliştirilmiş olup performansı birçok uluslararası projede kanıtlanmıştır.


kazıklı temel su yalıtımı

Kazakistan - Almaata, Tien Shan Gardens projesi 372 adet kazıklı temel su yalıtımı uygulaması 


kazıklı temel yalıtımı

Kazıklı Temel ve Perde Su Yalıtım Uygulaması

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR | İZİNSİZ KOPYALANAMAZ | TARMAN YAPI SİSTEMLERİ VE DIŞ TİC LTD ŞTİ 2010